jóga bez tíže (fly yoga)

fly_yoga
Podívejte se na termíny víkendových pobytů s jógou. Ve vybraných termínech si můžete zacvičit také fly yogu.

Jóga bez tíže (fly yoga) je cvičení jógových pozic ve speciální síti. Lekce je rozdělena na dvě části. První je zaměřena na cvičení a správnou techniku jógových pozic. Druhá část má terapeutické účinky a vlivem gravitace dochází k jemnému protažení páteře. Díky rostoucímu zájmu klientů lze navštěvovat lekce zaměřené na cvičení pozic nebo lekce inverzní terapie.

Cvičení jógy bez tíže je naprosto bezpečné. Síť i  úchyty jsou vyrobeny ze speciálního materiálu podobně jako padák. Systém uchycení sítě do stropu je velmi bezpečný a samozřejmě před prvním použitím je provedena zátěžová zkouška. Sítě jsou pravidelně kontrolované. Co se týče bezpečnosti během cvičení, tak ani zde nemusíte mít obavy. Během lekce se naučíte využívat síť, která vám slouží jako podpora a vy se můžete bezpečně zavěsit hlavou dolů a užít si nádherný pocit uvolnění páteře.

Kladete si otázku, zda je jóga bez tíže namáhavá? Na první lekci jógy bez tíže může mít člověk smíšené pocity. Jednak jsou svaly zapojované jiným způsobem, člověk je střídavě hlavou nahoře a dole a mozek se bude učit pracovat s větším přísunem krve. To vše s sebou přináší příjemnou únavu, ale úplně namáhavé to není. Každý sám sebe určitě mile překvapí, jak díky síti zvládne i obtížné pozice, které normálně nezvládne.

Jógu bez tíže lze cvičit v kteroukoli denní hodinu. Je však nutné dodržet 2 hodiny před cvičením nejíst a vzít si vhodné oblečení: dlouhé a přiléhavé kalhoty na cvičení, nejlépe s délkou pod kolena, a pokud začínáte, je lepší triko s dlouhým rukávem.

Zdravotní účinky jsou stejné jako u klasických obrácených pozic:

  • pomáhá při bolesti zad
  • stimuluje činnost mozku, lymfatického systému, imunitního systému a  trávení
  • pomáhá odstranit problémy s nespavostí, náladovostí a depresemi


Existuje několik zdravotních omezení, kdy není vhodné jógu bez tíže cvičit. Nedoporučuje se těhotným ženám, osobám s vysokým krevním tlakem, pokud máte problémy se srdcem nebo zelený zákal. Při těchto obtížích je vhodné poradit se s lékařem.

Jóga bez tíže je příjemný způsob relaxace a cvičení. Vyzkoušejte a budete mít pocit, že vaše svaly pracovaly jinak, že vaše páteř je protažena, a že jste se při cvičení a houpání vrátili do dětských let. Určitě se budete cítit skvěle.

Ve Svaté Kateřině si jógu bez tíže můžete zacvičit se Zuzkou Klingrovou.

         fly_yoga
 
Další fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Další informace: