Ájurvédské masáže a terapie

Ájurvéda "věda o životě" je pět tisíc let stará indická medicína, která je tvořena unikátními systémy výživy, cvičení, bylinné terapie, relaxace, meditace, pročišťování organismu, aromaterapie a masáží. Od roku 1982 je uznána Světovou zdravotnickou organizací jako účinný léčebný systém. Často je nazývána "matkou všech léčebných metod". Harmonizuje tělo, ducha i mysl, pomáhá obnovit vnitřní harmonii a rovnováhu.

Abhyanga 55´+ 5´, 85´+ 5´

Olejová masáž přinášející relaxaci těla i mysli. Pomocí speciálních teplých bylinných ajurvédských olejů dochází k uvolnění a harmonizaci celého těla. Abhyanga je základní ajurvédskou procedurou, která stimuluje krevní oběh, uvolňuje vnitřní napětí, nervový systém, svaly i klouby. Pomáhá toku prány (vitální energie v těle) a lymfy, což navozuje vnitřní balanc a dlouhověkost.
Cena: 1 290 Kč/55´+ 5´, 1 790 Kč/85´+ 5´

Pada Abhyanga 25´+ 5´

Olejová ajurvédská terapie dolních končetin se zaměřením na reflexní masáž chodidel. Tento druh masáže bývá nazýván "zónovou terapií", stimuluje reflexní body na chodidlech, uvolňuje zakončení orgánových drah a stimuluje činnost vnitřních orgánů.
Cena: 690 Kč

Kati Abhyanga 25´+ 5´

Olejová masáž zad a šíje. Využívá se speciální směsi ajurvédských olejů, které prohřívají ztuhlé a unavené svaly, tlumí bolest a odstraňují napětí. Relaxační a revitalizační masáž přinášející pocit uvolnění a úlevy.
Cena: 690 Kč

Abhyanga -  čtyřruční masáž 55´+ 5´(2 terapeuti)

Celotělová olejová masáž prováděna dvěma terapeuty je velmi intenzivní očistnou terapií, která je nedílnou součástí ájurvédských ozdravných pobytů. Pomáhá stimulovat krevní, lymfatický oběh, uvolňuje svalové napětí a odstraňuje následky stresu. Díky synchronizované práci terapeutů dochází k velmi intenzivnímu vmasírování léčivých olejů hluboko do tkání, ke stimulaci energetických drah a harmonizaci toku prány (životní energie) v těle. Podle tradičních ájurvédských postupů je masáž prováděna dvěma terapeuty z důvodů zintenzivnění terapie na úrovni fyzického, energetickeho, ale i mentálního těla. Takto provedená masáž vám přinese pocit lehkosti a uvolnění.
Cena: 1 790 Kč/55´+ 5´

Shirodhara 55'+ 5´

Speciální ajurvédská terapie zaměřená na masáž oblasti mezi obočím (6. čakra), uvolňuje a povzbuzuje smysly a mysl. Navozuje celkový pocit vnitřní harmonie, vyrovnanosti, duševní jasnosti a porozumění. Shirodhara v doslovném překladu znamená jemný tok oleje na hlavu. Je to velmi příjemná masážní technika přinášející jedinečné prožitky. Součástí této procedury je i masáž hlavy.
Cena: 1 790 Kč

Ksheeradhara 55´+ 5´

Stejně jako Shirodhara i tato masáž je zaměřena na oblast mezi obočím (6.čakra). Při této terapii se využívá chladivých vlastností mléka. Součástí této procedury je také masáž hlavy, kdy mléko pomáhá bojovat proti problémům pokožky hlavy, jako jsou lupy a vypadávání vlasů. Tato terapie se intenzivně využívá při léčbě nespavosti.
* Doporučujeme nejprve konzultaci s ájurvédským terapeutem.
Cena: 1 290 Kč

Podikizhi 55´+ 5´

Celotělová olejová masáž s využitím speciálního oleje podle individuální ájurvédské diagnostiky dóš. Během masáže je tělo zahříváno přikládáním bylinných obkladů a zábalů. Dochází ke stimulaci krevního oběhu, toku lymfatického systému, podpoře vylučování toxinů z těla, uvolňuje ztuhlost a bolest svalů a pomáhá při Artritidě.
* Doporučujeme nejprve konzultaci s ájurvédským terapeutem.
Cena: 1 490 Kč

Uzhichil 55´+ 5´

Terapie, která využívá tlaku na speciální, životně důležité body - Marma body, kdy dochází ke stimulaci toku životní energie v těchto bodech i v orgánových drahách. Masér provádí tlak prsty, palcem nebo dlaní. Tato masáž je vhodná, pokud se cítíte unavení, vyčerpaní a přepracovaní. Pomáhá zmírnit únavu a jemným způsobem protahuje celé tělo.
Cena 1 290 Kč

Ayurveda Head Massage 55´ + 5´

Tradiční masáž hlavy, šíje a ramen se provádí v poloze na břiše, aby došlo k intenzivnímu uvolnění napětí a tenze. Tato velmi stará terapie uvolňuje svalové napětí, zlepšuje kloubní pohyblivost, stimuluje krevní oběh a pomáhá odstraňovat toxické látky z těla.
Cena 1 190 Kč

Kati – Vasti 40´ + 5

Terapie, která je zaměřena k odstranění bolesti v dolní části zad. Využívá se speciální pasty vytvořené z mouky, která se umisťuje ve tvaru kruhu na bolestivá místa a poté se plní teplým olejem, který prohřívá svaly a uvolňuje tenzi. Kati Vasti je velmi starou terapií, která zlepšuje pružnost páteře, odstraňuje křeče, bolesti a spasmy. Je vhodným ošetřením při Spondylóze.
* Doporučujeme nejprve konzultaci s ájurvédským terapeutem.
Cena 1 390 Kč 

Stáhněte si kompletní ceník procedur ve formátu pdf.

Rádi bychom vás upozornili na specifika ájurvédských terapií. Ájurvédské terapie uvolňují stres, přetížení způsobené fyzickou i psychickou únavou a vyčerpáním. Dochází ke stimulaci orgánových drah, toku energie v těle a hluboké stimulaci tkání, kdy z těla odchází toxiny, tělo se uvolňuje a regeneruje. Tento druh terapie může být velmi intenzivní a dochází k masáži všech částí těla. Pokud vám během terapie nebude zvolený tlak vyhovovat nebo vám bude nepříjená masáž některých částí těla, kdykoliv informujte terapeuta.

Další informace: