Jak to u nás vypadá dnes

i

Hotel Svatá Kateřina

Vhotel svata katerina hotelovém lobby naleznete vedle recepce barVIVA
a obchůdek Etceteras s věcmi, které Vám udělají radost.
V restauraci VODA ochutnáte vynikající a zdravou kuchyni a v Cafe Orangerie vám nabídneme nejen lahodné cappuccino. Pokoje Sauvignon, Merlot, Cabernet, Pinot a Carmenere se nacházejí
v 1., 2. a 3. patře.

 • Restaurace VODA
 • barVIVA
 • Cafe ORANGERIE
 • Veranda VERANDA
 • Veranda VYHLÍDKA
 • Obchůdek Etceteras
 • Jogínské tělocvičny Yin, Yang


Wellness & Spa:

 • Sauny: Jasmín, Pinie
 • Parní lázně: Levanda, Santal
 • Masážní kabiny: Oheň, Země, Voda, Vzduch, Karma, Prána, Akasha
 • Relaxační místa: Mantra, Samadi, Nirvana
 • Aqua Euforica - hydromasážní vany pod širým nebem s ohřívárnou - tropickou lázní


Hotel Garnison

hotel garnisonUbytování v pokojích Chardonnay. Možnost ubytování
s domácími mazlíčky.

V Yoga Shopu si můžete zakoupit oblečení na sport a jógu od značek Wellicious, Reebok či Nike, jógové podložky, spirituální šperky Shivaloka a mnoho dalšího.

 

 

Hotel Gymnasion

Budova Gymnazium - Kateřina ResortUbytování v pokojích Shiraz. Možnost ubytování
s domácími mazlíčky.

V tělocvičnách Gymnasionu získáte štíhlost antilopy, pružnost gazely, rychlost impaly. A hle, Vaše silueta má úžasné linie. Dietologická laboratoř InBody 720 je umístěna v přízemí a sluneční louku RA najdete
v 1. patře.

Tělocvičny:
Impala, Gazela, Linie, Silueta, Antilopa

Masážní kabiny:
Sparta, Athény, Mykény, Trója

Kosmetika Berenike:
Výhradně používající luxusní výrobky francouzské značky Thalgo.

Salon Dalila:
Nechte se hýčkat manikúrou a pedikúrou americké značky ORLY. Salon se nachází v přízemí budovy.

 

Kavárna Pavillion

pavillion terasa

Při chvilce odpočinku, po doušku dobrého čaje nebo kávy pocítíte závan časů minulých. V klubu Club si můžete zahrát šachy nebo šťouchnout kulečník.

 

 

 

 

 

Kostel Svaté Kateřiny

Kostelík - Kateřina ResortVznik kostela sv. Kateřiny úzce souvisí s historií starobylých lázní sv. Kateřiny. Přesné datum založení neznáme, pokud budeme vycházet z vysvěcení, můžeme jej datovat do druhé poloviny 14. století, kdy za panování Karla IV. byl v Čechách kult svaté Kateřiny nejrozšířenější.

V účetních registrech pánů z Hradce je záznam z roku 1553, že u kapličky sv. Kateřiny bydlel poustevník Hanzl, který pečoval o "kostelík sv. Kateřiny na poušti a jeho okolí a od hradeckých pánů pobíral deputát". Domněnkou je rovněž to, že kapli údajně založil, nejspíše v druhé polovině 15. století (kolem roku 1455) "jeden z mocných velmožů z rodu Rožmberského na poděkování za to, že šťastně vyléčil se účinkem lázní sv. Kateřinských". Poté, co v milostivém roce 1594 Adam II. z Hradce a na Hluboké (1549-1596) potvrdil jezuitům jindřichohradeckým veškerá práva podací ke kostelům na celém hradeckém panství, spravovali tito i Počátky s filiálním kostelem sv. Kateřiny a přilehlými lázněmi.

Po třicetileté válce se dostal do závislosti ke kostelu sv. Jana Křtitele v Počátkách (zpráva z roku 1636 hovoří o samostatném jmění kostela sv. Kateřiny v Lázních).

Výstavbu lázniček s kostelem měli jindřichohradečtí jezuité v plánu již delší čas. Když se dozvěděli (při prodeji jezuitské rezidence v Opařanech u Tábora pražskému Klementinu) o významném staviteli Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi (1689-1751), seznámili se s ním a požádali ho, aby se ujal nového úkolu.

Pramen Svaté Kateřiny

Pramen- Kateřina ResortPramen sv. Kateřiny je poprvé zmíněn v Hájkově Kronice české (1541) jako svatá voda u Počátek, kde se roku 1423 léčili ranění husité po bitvě u nedalekého rybníka Boru u Horních Duběnek. K bitvě došlo 7. listopadu 1423. U rybníka narazil Menhart z Hradce na husity, vedené Žižkovým hejtmanem Janem Hvězdou z Vícemilic, zvaným Bzdinka. Bzdinka byl mnohem početnějším vojskem Menhartovým, čítajícím téměř 3 tisíce mužů, napaden a přemožen.

Lázně vděčí, jak se traduje, za svůj vznik pánům z Leskovce, kteří sídlili na blízké tvrzi. Kryštof z Leskovce měl dvě dcery, Kateřinu a Markétu, které onemocněly "horkou nemocí", tedy tyfem. Z nemoci se obě uzdravily, když začaly pít vodu lesních pramenů. Jejich otec pak z vděčnosti a "pro chválu boží" nechal postavit nad jedním z nich kapličku, která byla zasvěcena sv. Kateřině.
Druhý pramen, vzdálený asi 500 metrů jižněji, byl zasvěcen sv. Markétě.

Stáje

kone svata katerinaVe stájích nalezlo domov sedm koní - Scheila, Tammy, Viskonzin, fríský kůň Ulske a Tieneke, hafling Finessa
a hanoverák Crazy Pur, kteří vás ponesou po krásných okolních hvozdech, cestou necestou, polem nepolem...

 

 

 

 

Tenisové kurty

tenisove kurtyTři nejlepší tenisové antukové kurty široko daleko.
Dva z nich lze využívat i na volejbal, nohejbal. Kurty jsou umístěny terasovitě pod sebou a hrajete prakticky uprostřed lesa.

 

 

 

Driving range

Driving Area - Kateřina ResortVe Svaté Kateřině nemáme golfové hřiště, máme však nádhernou tréninkovou louku. Kateřinský driving range je výjimečný tím, že golfový nadšenec je na něm, až na výjimky, sám. Na ohromné louce lemované lesem se může oddávat nácviku golfových úderů, aniž by byl rušen kritickými a pochybovačnými pohledy zkušenějších golfových hráčů.
Driving range ve Svaté Kateřině je nejenom nejkrásnější, ale také nejvýše ležící cvičnou loukou v České republice. Tréninková louka leží ve výšce
747 m.

 

Horní a dolní jezírko

horni jezirkoVoda pramene Svaté Kateřiny vytváří jedinečný odstín hladiny horního a dolního jezírka. Zážitkem je stolování na mole u horního jezírka při zpěvu ptáků, šumění lesů a zurčení potoka. Molo u dolního jezírka umožňuje přístup do vody, kde se můžete v letních měsících osvěžit.

V resortu dále naleznete:

 • dětské hřiště
 • fotbalové hřiště
 • hřiště na volejbal, nohejbal, badminton
 • petanque
 • stolní tenis

 

Další informace: