Spa procedury

V sauně a páře

Darujte svému tělu péči, kterou si zaslouží. Sauna a pára jsou dokonalými očistnými lázněmi, kterými prozáříte den plný odpočinku. Okuste kateřinskou finskou a aromatickou saunu, solnou nebo bylinnou lázeň a pochopíte.

Saunování - to pravé pro wellness pobyty

spa terapieSaunování je založeno na střídání tepla a chladu. Teplota v sauně se pohybuje kolem 90°C. Teplota vody v ochlazovacím bazénku se pohybuje okolo 6°C. Pro zvýšení prokrvení pokožky doporučujeme použít speciální kartáče a žínky. Saunováním se zvyšuje odolnost a imunita lidského organismu a člověk je, především v zimním období, lépe chráněn před onemocněním. Sauna působí blahodárně také na uvolnění svalového napětí, pomáhá při odbourávání stresu a zbavuje celkové vyčerpanosti. Pobyt v sauně má také pozitivní vliv na pokožku a sliznice. Mnohým lidem se mohou zlepšit dermatologické problémy. V neposlední řadě se v sauně lidské tělo otužuje a zbavuje toxických látek. Nedoporučuje se do sauny chodit s prázdným či plným žaludkem, bezprostředně po značné tělesné námaze nebo po požití alkoholu. Pokud trpíte zdravotními problémy, kontaktujte náš personál na recepci wellness.

Aromatická sauna: vyberte si ze široké nabídky vonných esencí švýcarské bio kosmetiky Tisserand:

  • navozující relaxaci: bergamot, růžové dřevo, cedr, ylang-ylang, geranium bourbon, levandule, sladký pomeranč
  • přinášející úlevu při dýchacích obtížích: eucalyptus globulus, eucalyptus radiata
  • probouzející vitalitu: máta peprná, grapefruit, borovice, rozmarýn
  • zvyšující harmonii: citron, citronela, cypřiš, lavandin, červená mandarinka, tea tree, pačuli

Parní lázeň

paraParní lázně jsou horké lázně (40-55°C) s vysokou vlhkostí vzduchu (až 100 %). Toto jedinečné klima působí blahodárně na lidský organismus. Hlavní rozdíl mezi klimatem v sauně a v parní lázni spočívá ve vlhkosti vzduchu. Prohřívání má na organismus pozitivní účinky. Parní lázně pomáhají při léčbě astmatu, dýchacích onemocnění, revmatismu, chrapotu, svalových onemocnění a poruchách prokrvování. Prohřívání organismu vede k aktivování detoxikačních procesů a spalování tuků, takže parní lázně jsou také výraznou podporou při hubnutí. Inhalace páry je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic. Během inhalace páry se otevírají kožní póry, z pokožky se vyplavují nečistoty a bylinky působí regeneračně na pleť. Na rozdíl od klimatu v sauně se u parní lázně jedná o vlhkou teplou lázeň. Nedoporučuje se do parní lázně chodit s plným žaludkem, ani hladový nebo bezprostředně po značné tělesné námaze.

Parní aromatická lázeň - vyberte si ze široké nabídky esenciálních olejů Tisserand.
Parní solná lázeň - využijte blahodárné působení kateřinské vody a soli
Pokud trpíte zdravotními problémy, kontaktujte náš personál na recepci wellness.

Whirlpool - v bublinkové lázni

Uvolníte ztuhlé svaly, ulevíte bolavým zádům, napětí povolí. Čas se na chvíli zastaví a starosti odplynou. 

whirlpool

Jemná masáž vířící vodou o teplotě 36 - 38°C. Doporučená doba koupele je 15 - 20 minut.

Vstup do wellness (spa terapie) 2 hodiny 230 Kč
Vstup do wellness (spa terapie) celodenní 470 Kč
Vstup do wellness (spa terapie) dítě 2 - 10 let 2 hodiny 150 Kč

Vstup do wellness zahrnuje: páry, sauny, vnitřní vířivku, relaxační místnosti
Vstup do wellness nezahrnuje: hydromasážní venkovní jacuzzi a Rasulbath

Rasulbath - orientální terapie  25´ + 5´

rasulbathRasulbath je tradiční orientální očistná procedura, jejíž závěr probíhá necelou půlhodinu ve vlahé parní lázni. Její podstata spočívá v biochemických účincích, v přírodě se volně vyskytujícího bahna na lidský organismus. Ve Svaté Kateřině můžete například okusit blahodárné působení bahna z Mrtvého moře, jehož vlivem dochází k důkladnému očištění a prokrvení pokožky. Účinky bahna působí detoxikačně, proto během procedury doporučujeme dostatečně pít čistou vodu.
Cena: 590 Kč

Můžete vyzkoušet i nová ošetření ve vlahé parní lázni Pure Fiji.
 

Rasulbath - medové potěšení 25' + 5'

Napomáhá zpevnit problematické partie těla. Na pokožku je nanášena speciální medovo-mléčná maska, která působí po dobu dvaceti minut ve vlahé parní lázni. Na závěr je pokožka ošetřena medovým tělovým máslem, jež její účinky a zpevnění pokožky umocní. Tato procedura není vhodná při vysokých venkovních teplotách pro osoby trpící problémy s krevním tlakem či srdečními obtížemi. 
Cena: 490 Kč  

Rasulbath - kokosový sen 25' + 5'

Využívá se blahodárných účinků kokosového oleje; ten je hypoalergenní, nedráždí ani velmi citlivou pokožku, nazývá se přírodním antibiotikem.
Cena: 490 Kč

Rasulbath - zázvor (detoxikace) 25' + 5'

Zázvor velmi intenzivně očišťuje naše tělo a ve spojení s kokosovým olejem hydratuje a rozjasňuje pleť. Kokosový olej se zázvorem je plný vitaminů a antioxidantů, které dodávají pleti potřebné živiny, lehce ji tonizují a chrání před známkami stárnutí.
Cena: 490 Kč

Rasulbath - regenerace pokožky 25' + 5'

Spojení olejů z kokosu, makadamových ořechů a Dilo oříšků je bohaté na vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a vitaminů, obzvláště vitaminu E. Oleje pokožku zvláčňují a chrání je před působením nepříznivých vnějších vlivů, dehydratací i známkami stárnutí.
Tato terapie je vhodná při problémech s exémy.
Cena: 490 Kč


relaxacni mistnostRelaxační místnosti – Mantra, Samadi, Nirvana

V resortu Svatá Kateřina naleznete spoustu možností
k odpočinku a relaxaci podle Vaší momentální nálady.
V klidu a pokoji se zaposlouchejte do podmanivých, spirituálních tónů a začtěte se do stránek knížky, na kterou jste se již dlouho těšili. Ulehněte a nechte se objímat hedvábnou pokrývkou tmy. Zdřímněte si a pak rozjímejte. 

RA - sluneční louka

solární loukaSlunce pro staré Egypťany znamenalo světlo, teplo a růst. RA ve Svaté Kateřině znamená krásu a energii, kterou naleznete na sluneční louce. Sluněním v solární louce získáte krásné opálení pleti a to zdravějším způsobem, než v klasickém soláriu.

RA - sluneční louka - cena za 1 osobu
10 min 100 Kč
20 min 180 Kč
30 min 270 Kč
čas dle přání 1 min - 10 Kč


Venkovní ochlazovna

Po pobytu v sauně vyběhněte do sněhu a zchlaďte své tělo.

wellness  wellness

 Vstupné do wellness může být součástí vašeho programu, pro bližší informace kontaktujte recepci.* nezahrnuje Rasulbath a hydromasážní vany - Jacuzzi pod širým nebem

** vstup děti do wellness je povolen pouze ve dnech, kdy jsou děti v resortu vítány, v době od 10 do 12 a od 13 do 15 hod za doprovodu rodičů a v termínech, kdy jsou děti v resortu vítané

Čas uvedený v ceníku ve formátu např. 25´+5´nebo 55´+5´ označuje délku trvání vlastní procedury + 5´přípravy na proceduru. 

Stáhněte si kompletní ceník procedur ve formátu pdf.

Prohlédněte si naše wellness pomocí virtuální prohlídky

Další informace: